Menu

Auto v dražbě bez technického průkazu?

bez_technicakuVydražili jste auto v dražbě bez velkého technické průkazu? Pokud ano, přečtete si jak správně postupovat.

K vystavení duplikátu velkého technického průkazu na Vaši osobu slouží “Potvrzení o nabytí movité věci”, neboli potvrzení o udělení nejvyššího příklepu.

Přepis vozidla se provádí v místě dopravního inspektorátu původního majitele vozidla, tedy dlužníka. Zároveň se provede odhláška i přihlášení. Díky novele zákona již není možný tzv. polopřevod.

Veškeré návody a postupy, včetně eboooku, naleznete na tomto odkazu na Extrh.cz: http://www.extrh.cz/vip-sekce-pro-preplatitele-soubory-ke-ztazeni/

Postup:

Po skončení dražby si vyzvedněte od dražitele veškeré doklady, tedy potvrzení o nabytí vlastnického práva k vydraženému automobilu a vydejte se na Magistrát, respektive na Dopravní inspektorát.

Na Dopravním inspektorátu uveďte příslušné úřednici/úředníkovi, že jste vydražili uvedený vůz a předložte ji Potvrzení o nabytí vlastnické práva, které vám předal dražitel (exekutorský nebo jiný úřad).

Úřednice/ík Vám zde vydá duplikát velkého technického průkazu a malý technický průkaz a rovnou udělá přepis automobilu na Vás. (Od 1.1.2015 jsou polopřevody nepřípustné)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *